O čem to je

Odpověď je prostá. Hádat se u piva kdo uvaří lepší guláš nemá význam. K činu byl už pouze krůček.

Tak vznikla tradice gastronomicko kulturní akce.

Cílem je pochutnat si na výběru kvalitních gulášů a v neposlední řadě se dobře pobavit.

Jak jsme začali

"Tak se chlapi ukažte" řekl náš oblíbený hospodský Víťa Čáslava. Přizval profesionálního kuchaře, rodáka z Pozořic Karla Drápala, místopředsedy asociace kuchařů a cukrářů pro Moravu a Slezsko. A bylo hotovo.

Díky dobrovolnému usílí několika lidí již proběhly dva ročníky vynikající akce, která pod záštitou pana Karla Drápala a Petra Plíška, získala vysokou úroveň, především díky jejich mezinárodním zkušenostem z podobných souteží.

Karel Dápal - mistr Evropy v přípravě pokrmů z kapra, vicemistr ČR v přípravě kotlíkového guláše

Petr Plíšek - profesionální kuchař předních brněnských hotelů

V prvním roce akce proběhla téměř komorně, přesto si získala veliký zájem veřejnosti. Při výborné zvukové kulise skupiny Za dweřama si hosté pochutnali na několika verzích vynikajících gulášů, které odborná porota hodnotila velmi vysoko.

Na základě zkušeností z prvního ročníku, proběhl Druhý ročník v úplně jiném duchu. Bylo jak více týmu, tak více kultury. O příjemné odpoledne se starala skupina Experiment. Večer nám zpříjemnily akustické kytary Michala Pospíšila skupiny GO18.

Vynikající guláš se stal již tradicí.

Co připravujeme pro rok 2013?

Především hodně zábavy. Vařit začínáme prvním úderem zvonice pozorského postela na pravé poledne. Pro hosty bude připraveno velké množství guláše již během soutěže, který zasytí ty největší hladovce. Bude připraven profesionálnímy kuchaři.

Soutěžní guláše budou k dispozici od 16:00. Následovat bude hodnocení odbornou porotou s vyhlášením letošních vítězů a s předáním putovního poháru za nejlepší guláš.

Předáním poháru ovšem nic nekončí! Pokračuje se v degustacích gulášů za doprovodu country kapel až do pozdních nočních (raních) hodin.

Vzhledem k úspěchum z minulých ročníků, letos projevily o akci zájem i média, proto se máme na co těšit.

Jako obvykle celou akci zajišťuje Hospůdka U Čáslavů, která zaslíbila přísun dostatečného množství alko i nealko nápojů.